Nuo kokio amžiaus modelis jau skaitomas senu?

Pasaulyje, parduodant kokią nors idėją (kremai nuo raukšlių, priemonės prieš senėjimą ir t.t.), daugelis įmonių užsidirba milijonus. Tačiau be modelių, įmonės tiek tikrai neuždirbtų.
Daugelį modelių neramina klausimas – kokio amžiaus modeliai jau skaitomi senais? Pirmiausia, jei kalbame apie mados ir podiumo modelius, tuomet kuo jaunesnis esi modelis, tuo geriau. Tokio tipo modeliavimo ilgaamžiškumas yra labai trumpas visiems modeliams, todėl kuo jaunesnis pradedi, tuo daugiau turi laiko save realizuoti šioje srityje. Modelių agentūros dažniausiai priima jau nuo 13 m. modelius, kurie pagal modelių agentūros nuostatas yra tinkamiausio amžiaus pradėti modelio karjerą, tuo tarpu jau nuo 18 m. modeliai yra priskirti prie senesnių modelių grupės.
Modelio amžiaus tema yra panaši į modelio ūgio temą, yra nuostatai šiomis temomis modelių pasaulyje, su kuriomis Jūs galite sutikti arba ne, tačiau susitaikyti su tuo vis tiek teks. Aiškiausias faktas yra tas, kad modelių agentūros ir jos klientai iš jaunų modelių uždirba kur kas daugiau, nei iš senėjimo ženklus pradedančių rodyti modelių. Deja, tai taip pat reiškia, kad daugelis gerų modelių, pradėję dar visai jauni savo karjeras, metams bėgant, taip pat atsiduria senesnių ir jau nuvertintų modelių gretose.
Jeigu Jums 17-19 m. ar daugiau, ir Jūs nerimaujate, ar dėl amžiaus su Jumis nenorės bendradarbiauti modelių agentūra, per daug dėl to nepergyvenkit. Ne viską lemia amžius. Jei Jūsų išvaizda atitiks agentūros reikalavimus, amžius nebus pagrindinis rodiklis, dėl kurio su agentūra sutarties nepasirašysite.
Kalbant apie amžių, nėra prasmės investuoti laiko ir pinigų į tą modelių grupę, kuriems virš 22 m. Nes šie modeliai turės gal du ar tris metus modelio darbui, o vėliau jau pradės rodytis senatvės ženklai, tokie kaip celiulitas ant kojų, smulkios veido raukšlės. Visa tai reikštų daugiau laiko skirti fotografavimui, apšvietimui, nuotraukų retušavimui. Nei viena agentūra to nenorėtų.
Gera žinia yra ta, kad vis dagiau modelių agentūrų modelių amžiaus ribojimą šiek tiek keičia į geresnę pusę, tuo atveju, jei tikrai mato potencialų gerą būsimą modelį. Todėl nenusiminkit, jei Jums per 23 m. ir daugiau – svarbiausia yra išvaizda ir Jūsų kaip modelio gabumai.