Naujokams modeliams būtina žinoti šį procesą

Pirmiausia, ką naujokas modelis turi padaryti, tai susirasti jam tinkamą modelių agentūrą ir pasirašyti su ja sutartį. Kai sutartis pasirašyta, tuomet modelių agentūra padaro modeliui jo portfolio. Kai portfolio yra sukuriamas, modelių agentūra patalpina modelio informaciją ir portfolio nuotraukas savo asmeninėje internetinėje svetainėje, iš kurios klientai jau gali pasirinkti modelį savo projektams.
Modelių agentūrų darbas padėti suvesti tinkamą modelį su tinkamu klientu. Dažniausiai, klientai susisiekia su pačiomis modelių agentūromis ir papasakoja apie jų vykdomą projektą bei smulkiai ir tiksliai apibūdina kokio modelio jiems reikėtų. Tuomet modelių agentūra, atsižvelgdama į kliento reikalavimus, parenka jiems tinkamą modelį.
Kartais, modelių agentūra parenka kelis modelius klientų projekto atrankai, nes tai padidina šansus, kad būtent tos modelių agentūros modelis bus atrinktas projektui. Atrinkti modeliai dalyvauja atrankose arba tiesiogiai susitinka su klientais.
Kai atranka baigiasi, klientai įvertina kiekvieną modelį ir priima sprendimą. Dėl atrinkto modelio, klientai informuoja modelių agentūrą, kuriai priklauso atrinktasis modelis. Tuomet modelių agentūra informuoja atrinktą modelį ir papasakoja jam visas būsimo projekto detalias – laiką, datą, vietą, trukmę, pobūdį.
Projektui pasibaigus, ateina mokėjimo dalis. Daugelis naujokų modelių dažniausiai mąsto klaidingai. Jie mano, kad sumokėti jiems turi modelių agentūra, tačiau taip nėra. Už atliktą darbą modeliui moka patys klientai, tik modelių agentūra tampa tarpininku – klientai pinigus sumoka modelių agentūrai, tuomet modelių agentūra sumoka modeliui.
Kai jau darbas būna baigtas, klientai taip pat sumoka sutartą atlygį ir pačiai modelių agentūrai už tarpininkavimą. Šis mokėjimo procesas dažniausiai užtrunka laiko.
Nors modelių ir jų pasirinktų modeliavimo sričių yra skirtingų, tačiau visas procesas nuo modelių agentūros iki pačio projekto, beveik visur vyksta taip pat. Visiems modeliams yra taikoma tokia pati tvarka – pirmiausia sutartis su modelių agentūra, tuomet daromas jų portfolio ir talpinama internetinėje svetainėje, iš kurios klientai modelį pasirenką savo projektui arba projekto atrankai. Tik atlikus darbą, modeliui sumoka modelių agentūra, kuriai pinigus perveda patys klientai.