Patarimai natūraliam grožiui

• Auksinė taisyklė: visada nusivalykite makiažą prieš eidami į lovą. Naktį oda turi kvėpuoti, o makiažas tam trukdo: kai paliekate makiažą nakčiai, užsikemša Jūsų poros ir gali atsirasti spuogelių ar inkštirų. Neturite makiažo valiklio? Švelniai nuvalykite makiažą alyvuogių aliejumi (žinoma, po to jį nuplaukite). Nepamirškite kartą ar du per savaitę šveisti odą, kad nuvalytumėte negyvą veido odą.
• Visada užsitepkite ne mažesnę nei SPF 15 apsaugą nuo saulės. Saulės spinduliai ilgainiui skatina raukšlių susidarymą, todėl Jūs turėtumėte apsaugoti savo odą. Atkreipkite dėmesį, kad produktas nekimštų porų. Apsaugą nuo saulės tepkite net tada, kai lauke debesuota ar šalta. Pavyzdžiui, sniegas atspindi saulę, todėl žiemos metu reikėtų dar stipresnės apsaugos nuo saulės.
• Esame tai, ką valgome. Jūsų oda švytės, jei valgysite šviežius vaisius ir daržoves, baltymus ir vitaminus. Jei norite švytinčios odos, Jūsų mityboje turi būti gausu vitamino C, kuo mažiau blogųjų riebalų ir cukraus. Stenkitės vengti aštraus ir fermentuoto maisto, daug druskos ir gruzdinto maisto.
• Sportas užtikrina gerą kraujo apytaką, todėl rekomenduojama reguliariai sportuoti. Tai taip pat skatina viso kūno valymosi procesus – Jūs pastebėsite kaip nušvis Jūsų veidas po treniruotės. Neturite laiko? Trumpai pasivaikščiokite. Jokiu būdu nepamirškite tinkamos odos priežiūros prieš ir po treniruotės. Patepkite veidą toniku prieš pradėdami, kad sumažintumėte riebalų gaminimąsi, o grįžę nusišveiskite odą švelniu šveitikliu ir drėkinkite odą mėgstamu drėkikliu.
• Grožio miegas taip vadinamas ne veltui. Pasistenkite miegoti bent 8 valandas per parą. Jeigu pakankamai nepailsėsite, Jūsų oda bus pavargus taip pat kaip ir Jūs – atsiras maišeliai po akimis. Nerizikuokite ir ilsėkitės pakankamai. Taip pat galite tepti odą medumi kelis kartus per savaitę – Jūsų oda natūraliai taps švelnesnė ir minkštesnė. Niekada nepamirškite prieš miegą nusiplauti it drėkinti veido odą. Jei Jūsų oda sausa, naudokite švelnesnį prausiklį be alkoholio, gausiai tepkite drėkinančią priemonę ir venkite karšto vandens.
• Gerkite daug vandens: bent 8 stiklines per dieną. Taip pat valgykite vaisius ir daržoves, kuriuose yra daug vandens. Jeigu nemėgstate gryno vandens, galite įsidėti į jį natūralių vaisių arba gerkite arbatą be cukraus.
• Jeigu Jus kankina aknė, jokiais būdais nespaudykite spuogų, nes oda atrodys dar blogiau: toje vietoje patins, paraus ir gali likti randai. Jei trukdo atsiradęs spuogelis, nuplaukite jį rožių vandeniu ir uždėkite ant jo atvėsusį žalios arbatos maišelį dešimčiai minučių. Jei nešiojate akinius, būtinai juos reguliariai plaukite, kad nuplautumėte susidariusius riebalus ir išvengtumėte užkimšti poras ties akimi ir nosimi.
• Spa kasdien? Susikurkite reguliarų odos priežiūros rėžimą ir laikykitės jo kasdien. Palepinkite save švelniu veido masažu su aliejais. Išsirinkite tinkamus savo odos tipui aliejus. Dar geriau – įsijunkite ramios atpalaiduojančios muzikos. Po 20 minučių turėsite nuostabią odą ir būsite atsipalaidavusi, pasiruošusi ramiam grožio miegui.
• Išmokite sveikų įpročių. Skirkite laiko sau ir stenkitės išvengti streso. Nepastebėjote, kad kai patiriate stresą, atsiranda daugiau spuogelių? Taip yra todėl, kad stresas skatina kortizolio gamybą ir Jūsų oda išskiria daugiau riebalų. Užsiimkite kvėpavimo pratimais, joga ir meditacija. Neapleiskite veido mankštos. Užteks vos kelių minučių per dieną.