KAIP RENGTIS PAGAL SAVO KŪNO TIPĄ

4 pagrindinės moters kūno formos:
SMĖLIO LAIKRODIS: šiai formai būdingi beveik vienodo dydžio klubo ir krūtinės ląstos matmenys ir siauresnis liemuo. Kojos yra proporcingos viršutinei kūno daliai, o pečiai linkę į apvalumą. Įprastai svoris pasiskirsto tolygiai visame kūne. Svarbiausias šios kūno formos apipavidalinimo principas – sekant natūralų siluetą, proporcingai aprengti kūno viršutinę ir apatines dalis, kartu pabrėžiant juosmenį. Nešiojimas visko, kas atkreipia dėmesį į juosmenį, padeda išryškinti subalansuotas kūno proporcijas- pabrėžkite juosmenį diržais ar užsegtais drabužiais. Kaklo iškirptės neturi išbalansuoti natūralaus smėlio laikrodžio kūno silueto – pravartu rinktis suapvalintas, ovalios formos iškirptes. Geriausias rankovių dizainas šiam kūno tipui yra lengvai krentantis. Silpnai aptemptos rankovės atrodys puikiai, nes seks natūralia kūno kreive, subalansuos papildomą tūrį apatinei kūno daliai. Ieškokite marškinių, kurie paryškins Jūsų juosmenį ir išlaikys subalansuotą smėlio laikrodžio formos išvaizdą. Venkite papildomų liemens apklotų, kurie paslėps natūralias juosmens dalis. Kelnės bei džinsai turėtų būti subalansuoti su viršutine aprangos dalimi- tam tiktų aukšto liemens, kojas prailginantys drabužiai. Geriausias sijono apvadas yra kelių ilgio- tokio tipo sijonai paryškina juosmenį ir akcentuoja klubus. Suknelės su įvairiomis juostelėmis, diržais ar segtukais sukurs gražų siluetą.
OBUOLYS: šio kūno tipo žmonės paprastai turi plačius pečius, didesnę krūtinės liniją, siaurus klubus ir lieknas kojas. Kadangi didžioji dalis svorio yra virš klubų, pagrindinis tikslas yra atitraukti dėmesį nuo tos kūno dalies sutelkti visas pastangas į apatinę kūno dalį. Drabužiai padarantys vidurinę kūno dalį siauresnę, padės pasiekti proporcingesnes kūno formas. Venkite masyvių detalių aplink krūtinę, pilvą ir klubus. Norėdami subalansuoti viršutinę kūno dalį, rinkitės drabužius, kurie suteikia apatinei kūno daliai ,,sunkumo’’ . Venkite labai siaurėjančių kelnių, nes jos paryškins Jūsų viršutinę kūno dalį, o kelnės su aukštu liemeniu- platesnį pilvuką. Štai kodėl Jums reikėtų puikuotis kojomis, vilkėti sukneles, kurios sukurs pailgo liemens iliuziją. Ryškios, šviesios spalvos su daugybe detalių pritrauks dėmesį, todėl geriau nuo jų atsiriboti. Norėdami laisvesnės viršutinės kūno dalies, rinkitės laisvai krentančias, papūstas rankoves. Jei norite paslėpti papildomą svorį aplink juosmenį, obuolio tipo merginoms tiks viršutiniai drabužiai kurie tęsiasi iki klubo linijos, nedidindami liemens apimties. Kelio ilgio pieštuko tipo sijonai yra puikus pasirinkimas norint užpildyti klubus ir išryškinti kojas. Norėdami pritraukti juosmenį, galite naudoti diržą. Paprastai ploniausia juosmens dalis obuolio formos kūno tipui yra virš natūralios juosmens linijos. Platūs, vidutinio dydžio diržai linkę veikti geriausiai – jie gražiai akcentuoja lieknas kojas. Venkite sandarių kombinezonų ir kostiumų, kurie smailintų kojas.
KRIAUŠĖ: šiai kūno formai būdingi dideli klubai, apibrėžtas juosmuo, proporcingai plonos rankos ir siauri pečiai. Svarbiausias kriaušės formos apipavidalinimas – nukreipti dėmesį nuo platesnių klubų ir pritraukti jį link viršutinės kūno dalies. Siekdami atkreipti dėmesį į viršutinę kūno dalį, naudokite akį traukiančias detales ir faktūras, dėvėkite ryškias spalvas, nebijokite sluoksniuoti – tai sukels vaizdinį susidomėjimą ir nukreips dėmesį nuo juosmens ir kojų. Taip pat papuošalai yra puikus triukas atkreipti vizualų dėmesį į viršų, o apatinei kūno daliai derinkite tamsesnes spalvas, nuo klubų srities venkite didelių detalių ir raštų, kišenių ir diržų. Ilgesnio kirpimo marškinėliai pailgins kūną paslėpdami plačiąją klubų sritį. Siaurėjančios ir žemo juosmens kelnės paryškins klubus, tad verčiau rinkitės paprasto susiuvimo, geriausia, tamsių spalvų vidutinio ar aukšto liemens kelnes. Sijonai ir suknelės iki kelių ar blauzdos vidurio ilgio yra tinkamas variantas, nes toks ilgis vizualiai ištempia kūną. Venkite sijonų ir suknelių su sunkiomis horizontaliomis detalėmis.
BANANAS: pečiai, klubai ir juosmuo yra tolygiai proporcingi, kūnas lieknas ir smulkus. Banano formos kūnui idealiai tinka pusiau aptempti drabužiai kurie paryškintų geriausias kūno dalis ir paslėptų vietas, kurių nenorite pabrėžti. Viršutinei kūno daliai rinkitės marškinėlius su įvairiomis klostėmis, detalėmis ir masyviais akcentais – taip sukursite didesnės krūtinės iliuziją, suteiksite papildomos formos klubams. Viršutinei kūno daliai tiks viskas su horizontaliomis linijomis – taip papildysite kūną ir suteiksite jam išsamesnės figūros iliuziją. Drabužių sluoksniavimas yra puikus būdas suteikti papildomos masės kūnui. Taip pat pieštuko tipo sijonai padarys Jūsų klubus platesniais, vizualiai padidins apimtis apatinėje kūno vietoje. Visų tipų diržai pabrėš juosmens liniją ir sukurs minimalias kūno kreives.

Kūno tipai