Įvykiai ir aplinkybės tikrai gali turėti įtakos Jūsų savijautai, jei tik leisite jiems tai daryti. Paslaptis yra neleisti jiems paveikti Jūsų. Tai gali būti nelengva, bet jei esate pasiryžę suteikti savo gyvenimui laimės, galite tai padaryti. Tik Jūsų požiūris verčia Jus jaustis laimingu ar nelaimingu, Jūsų įprastas mąstymas lemia, ar esate laimingi, ar nelaimingai tai priklauso nuo to, kiek leidžiate įvykiams paveikti Jūsų savijautą, taip pat priklauso nuo to, kiek Jūs leidžiate žmonių žodžiams ir veiksmams jus paveikti, kiek vidinės ramybės galite sukurti.
Visi išgyvename sunkias ar nemalonias situacijas ir aplinkybes, tačiau neprivalome leisti jiems daryti įtakos mūsų reakcijoms ir jausmams. Jei leisime išoriniams įvykiams paveikti mūsų nuotaikas, tapsime jų vergais. Mes prarandame laisvę. Tačiau mes galime pasirinkti būti laimingi ir galime pridėti daug, kad pridėtume laimės savo gyvenimui.
Laimė – tai vidinės ramybės ir pasitenkinimo jausmas. Dažniausiai tai patiriama, kai nėra rūpesčių, baimių ar blogų minčių. Paprastai tai atsitinka, kai darome tai, ką mėgstame daryti, arba kai gauname, laimime, įgyjame ar pasiekiame tai, ką vertiname. Atrodo, kad tai yra teigiamų įvykių rezultatas, bet iš tikrųjų tai kyla iš vidaus, nors dažnai tai sukelia išoriniai įvykiai. Daugumai žmonių laimė atrodo trumpalaikė ir laikina, nes ji leidžia ją paveikti išorinėms aplinkybėms. Vienas geriausių būdų tai išsaugoti – įgyti vidinę ramybę kasdien medituojant.
1. Pakeiskite požiūrį į gyvenimą. Stenkitės pakeisti požiūrį į gyvenimą. Pasistenkite būti pozityvesni ir optimistiškesni bei pažvelgti į šviesiąją gyvenimo pusę. Jūsų protas gali paskatinti jus galvoti apie negatyvą ir sunkumus. Kiekvieną kartą, kai pagaunate save įstrigus neigiamose mintyse, sustokite ir pažvelkite į teigiamą kiekvienos situacijos pusę.
2. Ieškokite sprendimų. Galvokite apie sprendimus, o ne apie problemas. Taip lengva susigaudyti galvojant apie problemas ir užsimerkus, todėl nematai sprendimo. Turėtumėte sutelkti dėmesį į sprendimų ieškojimą. Jei perimsite šį įprotį galvoti, rasite sprendimą ir išeitį.
3. Skaitymas. Kiekvieną dieną skirkite šiek tiek laiko keletą įkvepiančios knygos ar straipsnio puslapių perskaitymui. Tai ne tik papildys Jūsų žinias, bet ir padės pamatyti gyvenimą plačiau, taip pat ir nuramins Jūsų mintis.
4. Stebėkite savo mintis. Atkreipkite dėmesį į savo mintis, jei tai slegiančios, neigiamos ir nelaimingos mintys, užsiimkite veiklomis, kurios nukreiptų dėmesį nuo negatyvių minčių. Kai tik pagaunate save galvojantį apie neigiamas mintis, pradėkite galvoti apie malonius dalykus. Jūs turite nuolat sutelkti dėmesį į geras ir laimingas mintis, kad rezultatas Jus džiugintų.
5. Kiekvieną dieną padarykite sau ką nors gera. Tai gali būti kažkas visai mažo, tačiau efektingo pavyzdžiui, knygos pirkimas, mėgstamo valgymas, mėgstamos programos per televizorių žiūrėjimas, filmo ar tiesiog pasivaikščiojimas paplūdimyje, parke ar miške.
6. Kiekvieną dieną atlikite bent vieną dalyką, kad kiti būtų laimingi. Tai gali būti geras žodis draugams, šeimos nariams,komplimentas gatvėje praeinanties vyrams, moterims, merginoms ar vaikinams pagalba draugams ar kolegoms, sustojimas prie pėsčiųjų perėjos, kad pėstieji galėtų saugiai kirsti gatvę, užleisti vietą autobuse senyvo amžiaus žmonėms ar padovanoti mažą dovanėlę mylimam žmogui. Galimybės yra begalinės, kai ką nors pradžiuginate, tampate laimingi ne tik Jūs, bet ir žmonės esantys aplink Jus.