Ką daryti, jei norite rečiau plauti galvą?

Kaip pradėti? Ar jau jaučiatės įtikintas retesniu galvos plovimo nauda? Jums tikrai nereikės pirkti brangių produktų, užteks tiktai poros papildomų, kurie Jums padės galvą plauti rečiau. Žinoma, daug kas priklauso nuo Jūsų individualaus plaukų ir galvos odos tipo, todėl patarimus gali tekti atsirinkti ir/ arba šiek tiek pakeisti. O jeigu norite investuoti į prašmatnius produktus, Jums gali padėti Jūsų plaukų stilistas. Kita vertus, jei ieškote paprastų plaukų priežiūros patarimų, šis straipsnis yra būtent Jums. Taigi, kaip pradėti rečiau plauti plaukus?
• Pradėkite lėtai. Jei įprastai plaukus plaunate kasdien, tikrai negalite iš karto pereiti prie žymiai retesnio plovimo, nes Jūsų plaukai nuolat bus susiriebalavę. Jums reikia ištreniruoti ir pripratinti savo plaukus prie retesnio plovimo. Pradėkite plaukus plauti kas antrą dieną, o tada stenkitės išlaikyti tarpą tarp plovimų vis ilgesnį. Žinoma, Jums gali nepatikti kaip atrodo Jūsų plaukai tarp plovimų, todėl planuokite savo galvos plovimo laiką. Tarpus tarp plovimų didinkite palaipsniui ir Jūsų plaukai pripras bei ims mažiau riebaluotis.
• Naudokite sausą šampūną, kad pagerintumėte plaukų išvaizdą tarp plovimų. Kai kurie sausi šampūnai palieka baltas apnašas plaukuose, todėl bandykite, kol atrasite šampūną, kuris Jums tinka labiausiai. Net po ypatingai aktyvios sporto treniruotės, jei jaučiatės labai suprakaitavęs ir nerimaujate, kad plaukai skleis nemalonų kvapą, sušlapinkite juos po vandeniu – tai juos atgaivins be plaukų plovimo šampūnu. Jeigu reikia daugiau – papurkškite juos sausu šampūnu. Galite juos surišti į uodegą.
• Plaukų aliejus ar serumas taip pat gali padėti, jei bandote riboti plaukų plovimą. Kai kuriems tai gali atrodyti nereikalinga, nes juk plaukai ir taip riebaluojasi, tačiau žinokite, kad riebalais galvos oda aprūpina tik šaknis, o plaukų galiukai drėkinimo negauna. Todėl šių produktų naudojimas plaukų galiukams pagerins bendrą Jūsų plaukų išvaizdą. Tepkite aliejų tik ant plaukų galiukų, nes jeigu galvos neplaunate kasdien, Jūsų šaknims tikrai nereikia papildomo drėkinimo. O jeigu naudojate karštus įrankius plaukams, aliejų tepkite tik po procedūros, nes kitaip pakenksite plaukams dar labiau.
• Tinkamai naudokite plaukų šampūną ir kondicionierių. Šampūnu plauti reikia tik galvos odą, nes tik ten kaupiasi riebalai ir venkite ją tepti kondicionieriumi. O Jūsų plaukų galai kaip tik yra sausi, todėl ant jų būtinai tepkite kondicionierių.
• Plaukų išvaizdą padės pagerinti tokie plaukų aksesuarai kaip galvos juostos. Dabar ypač madingos galvos juostos su kaspinais.
• Miegokite susipynę plaukus į kasą. Tai padės Jūsų plaukams atrodyti tvarkingai ryte ir taip pat laikys juos vienoje vietoje, dėl to kaupsis mažiau riebalų.