Melburno gydytoja dermatologė Shyamalar Gunatheesan aiškina, jog „sausa“ oda yra jūsų genetiškai nustatytas odos tipas, o „dehidratavusi“ oda apibūdinama kaip dabartinė jūsų odos būsena ar būklė. Jei turite riebią odą, tai gali būti jums taip pat aktualu, nes riebią odą turintys žmonės taip pat gali nukentėti nuo dehidratacijos paveiktos odos, kai sutrinka homeostazinė (natūrali) būsena.
Kaip atskirti sausą nuo dehidratavusios odos yra nesunku. Sausą odą galima atpažinti iš vietų, kurios pradeda pleiskanoti, ypač reikėtų atkreipti dėmesį į pleiskanojimą aplink antakius, burnos ir nosies kampus. Tačiau dehidratacijos metu oda bus stangri, vietomis pageltusi bei matinė, yra tikimybė pamatyti tamsius ratilus po akimis, tai pat gali atsirasti raukšlių. Tokia oda yra jautri bei lūžinėjanti. Jei vis dar nesate užtikrinta/ as, suspauskite viršutinę skruosto dalį, kad pajaustumėte dermą (odos sluoksnis) ar kolageną (baltymą). Po šio veiksmo oda turi grįžti į savo pradinę būseną, tačiau jei taip neatsitinka, o atsiranda raukšlelių, tai gali reikšti elastingumo odoje praradimą.
Dehidratacijos išvengimas. Dehidratavusios odos priežasčių yra daugybė – šiurkštūs valikliai, per dažnas veido odos plovimas karštu vandeniu, centrinis šildymas, oro kondicionieriai, neteisinga odos priežiūra, ar netinkamas skysčių naudojimas, tai gi sausos ir dehidratavusios odos prevencijos metodai yra nesunkūs.
Muilai, sulfatai, šiurkštūs eksfoliatai (rūgštys), karštas vanduo, alkoholis, rūkymas – dalykai, kurių reikėtų vengti ne tik moterims, – sako gydytoja Gunatheesan, taip pat kiekvieną naktį ragina gerai išsimiegoti, „tyrimai parodė, jog miegant mažiau nei 6 valandas, padidėja galimybė iš organizmo netekti daugiau vandens“. Dietos taip pat turi įtakos mūsų odai, – sako gydytoja Gunatheesan. Ji rekomenduoja valgyti vaisius ir daržoves, kuriuose gausu vandens, tokius kaip arbūzas ar agurkas, taip pat valgyti maistą, kuriame gausu omega -3 aliejų, kad maitinti odą iš vidaus.
Kalbant apie įprastą jūsų odos priežiūros rutiną, jums padės produktai turintys halurono rūgšties ir keramidų, pirmiausia ant odos tepti serumą, vėliau drėkinamuosius produktus, kol oda yra drėgna, kad padėtų produktui geriau įsiskverbti į pačią odą ir taip išlaikytų drėgnumą dar ilgiau. Taip pat vitaminas C ir nikotinamidas (vitamino B3 forma) yra svarbūs elementai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, nes jie abu laikomi antioksidantu, galinčiu atstatyti odos senėjimą ir taip užkirsti kelią dehidratacijai.