Šiek tiek žinių apie madą dar niekam nepakenkė

Kuo daugiau turi žinių, susijusių su savo veikla ar supančia aplinka, tuo esi stipresnis ir pranašesnis. Ir nesvarbu, kad jų panaudoti nereikia kiekvieną dieną, tačiau žinojimas gali pagelbėti daugelyje situacijų.
Kai kalbama apie madą ir drabužius, bent jau pagrindinius mados dalykus, reikėtų žinoti kiekvienam modeliui. Tai taikoma tiek vyrams modeliams, tiek moterims ir tai nepriklauso kokio tipo modeliavimo sferoje jie yra.
Net žemo ūgio modeliai susiduria su situacija, kai reikia rinktis drabužius fotosesijoms, todėl tokiose situacijose būtų puiku, kad jie turėtų kažkokių žinių apie madą ir stilių. Modeliai nuolat bendrauja su stilistais, todėl jie labai palengvintu stilistų darbą šiek tiek išmanydami madą ir kalbėdami stilistų kalba.
Jūs neturite tapti mados dizaineriu ar specialiai mokytis dizaino pamokų. Jums tereikia išmokti pačius mados pagrindus. Pavyzdžiui, modelis laukia fotosesijos ir jam buvo pasakyta, kad lauktų stilisto skambučio, nes jis nori pasikalbėti su modeliu apie drabužius, kuriuos vilkės fotosesijos metu. Kai modelis sulaukia stilisto skambučio, stilistas jam užduoda kelis klausimus apie drabužius, kuriuos modelis turi savo spintoje. Stilistas paprašo tiksliai juos apibūdinti. Ir tai reiškia, kad jis prašo ne tik apibūdinti kokių spalvų jie yra. Jeigu modelis žinotu bent jau pagrindines mados žinias, jis lengvai stilistui telefonu galėtų „nupiešti paveikslą“, iš kurio stilistas suprastų kokie drabužiai yra modelio spintoje. Tai palengvintų ne tik stilisto darbą, bet ir patį bendravimą.
Būna atvejų kai stilistai tiesiog pasako modeliui kokius drabužius reikia atsinešti į fotosesiją, tačiau kitais atvejais, kai tenka šnekėti su stilistu ir paaiškinti kokius drabužius turi savo spintoje, šiek tiek mados žinių tampa didelė pagalba.
Net apibūdinant drabužių spalvas, gali prireikti mados žinių. Juk yra įvairių spalvų atspalvių, todėl reikia mokėti juos apibūdinti. Pavyzdžiui, vietoj raudoni marškinėliai, galite naudoti – rausvi marškinėliai arba raudono vyno spalvos. Per daug įmantrių žodžių taip pat nereikėtų vartoti, jei Jūsų žinios yra ribotos mados srityje.

Pagrindines žinias apie madą galima išmokti ir savarankiškai. Yra daugybė mados internetinių puslapių arba žurnalų, kuriuose rašoma apie madą. Galima aplankyti tuos puslapius arba perskaityti žurnalus ir susirinkti reikiamos informacijos. Kuo daugiau žinosite, tuo lengviau bus bendrauti su stilistais, fotografais, klientais ir visais, kas ruoš Jus fotosesijai.