Kaip išmokamas modelio atlygis

Jeigu modelis yra laisvai samdomas, atlygį jis gali gauti tiesiogiai iš karto po fotosesijos arba po kelerių dienų arba savaitės. Taip pat laisvai samdomas modelis turi pats pasirūpinti sąskaita faktūra, modelio sutikimo ar kokia kita forma, kurioje aiškiai būtų apibrėžta modelio atlygio suma ir išmokėjimo data, nes klientas gali būti jos ir nepasiruošęs. Susikurti sąskaitą modelis gali tiesiog namuose per savo kompiuterį. Niekada nereikia dėl atlygio tartis žodiniu susitarimu, viskas bus daug paprasčiau ir aiškiau, jeigu bus pasirašyta sąskaita faktūra arba kokia nors kita forma, nusakanti atlygio dydį.
Jeigu modelis dirba per modelių agentūrą, atlygio išmokėjimas gali užtrukti keletą savaičių, todėl modeliams nereikėtų tikėtis, kad gaus atlygį po fotosesijos praėjus vos kelioms dienoms. Atlygio mokėjimas per agentūrą – yra labai lėtas procesas, nes įvairių dokumentų, tokių kaip sutartys, sąskaitos ir t.t., tvarkymas užtrunka nemažai laiko.
Pirmiausia, klientas turi atsiųsti modelių agentūrai tam tikrus dokumentus, kuriuose būtų nurodyta visa informacija apie modelio samdymą kliento projektui bei modelio atlygis. Modelių agentūra turi patvirtinti tuos dokumentus ir atsiųsti klientui atgal. Tuomet jau ateina laikas buhalterių darbui. Visa dokumentacija būna atiduota į jų rankas. Buhalterija turi viską perskaičiuoti, patikrinti ir pervesti pinigus.
Visas šis procesas gali užtrukti kelias savaitės, mėnesį ar netgi du mėnesius. Paprastai, modeliai su šiuo procesu jau yra susipažinę ir jiems tai nėra netikėta, tačiau yra ir tokių modelių, kurie yra dar naujokai ir gana karštakošiškai reaguoja į šį procesą. Patarimai tokiems modeliams būtų – labiau įsigilinti į modelių pasaulį prieš tampant modeliais, nes modeliavimo pramonėje niekas nemėgsta išsišokėlių. Jeigu esi modelis, turi suprasti, kad ši pramonė yra kitokia nei visos kitos, todėl būtent modelis, ne modelių agentūra, fotografas ar klientas, turi taikytis prie aplinkybių ir jas priimti ramiai ir supratingai.