Fotošopo tamsioji pusė

Vienas dalykas yra naudoti fotošopą, norint užmaskuoti nedidelius trūkumus nuotraukose, kitas – naudoti fotošopą, padarant visas savo nuotraukas nepriekaištingomis ir tobulomis.
Fotografija ir fotošopas jau senai vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Iš pradžių, šia programine įranga buvo leidžiama naudotis tik fotografamas, kurie turėjo retušuoti nuotraukas, kad atitiktų klientų reikalavimus. Tačiau laikui bėgant, vis daugiau žmonių išmoko naudotis fotošopu patys, taip galėdami savarankiškai retušuoti savo nuotraukas.
Iš tų, kurie fotošopą naudoja ne pagal paskirtį, o tik tam, kad save nuotraukose padarytų tobulą ir nepriekaištingą, žmonės dažniausiai šaiposi, nes fotošopo darbas puikiai matosi ant nuotraukų. Pažįstami žmonės puikiai žino kaip Jūs natūraliai atrodote, todėl per daug fotošopo – tikrai atrodo neskoninga ir kvaila.
Modelių pasaulyje modelių nuotraukos dažniausiai yra padaromos fotošopo pagalba tobulos. Tačiau ar visada modelių nuotraukos turi atrodyti kaip paveiksliukas? Jeigu nuotraukos yra daromos reklamai, žurnalo viršeliui ar įmonės prekiniam ženklui – taip, galbūt fotošopo pagalbos čia reiktų daugiau, tačiau, jeigu modelis nori fotosesijos nuotraukas panaudoti tarkim vyksiančioms modelių atrankoms, siųsti į modelių agentūrą, tuomet tos nepriekaištingos nuotraukos galėtų padaryti neigiamą poveikį. Pavyzdžiui, modelis nusiunčia į modelių agentūra tą nepriekaištingą, fotošopu padarytą savo nuotrauką, kurioje jis atrodo visiškai kitaip nei realybėje, kaip tuomet sureaguos modelių agentūra pamačius modelį? Taip, modelis tikrai nesulauks pagyrimų už tokį elgesį ir modelių agentūros gaišinimą.
Todėl modeliai, kaip kalbame apie fotošopo „stebuklus“, pasistenkite, kad jų būtų kuo mažiau. Klientai tikrai nebus sužavėti pamatę Jus visiškai kitokį nei nuotraukoje, kurią siuntėte. Stenkitės, kad kuo daugiau Jūsų pačių atsispindėtų nuotraukose, o ne fantazijos modelio.