Ekspertų patarimai kaip būti sveikesniam

Dalinamės su Jumis trijų ekspertų (dietologo, asmeninio trenerio ir naturopatijos gydytojo) nuomonėmis šia tema.
Tyrimai rodo, kad sveikas ir pozityvus požiūris padeda gerinti imuninę sistemą ir bendrą sveikatą. Kūnas tiki tuo, ką galvoja mintys, taigi būtina susikoncentruoti tik pozityvioms mintims.
Per dieną reikia suvalgyti bent 5 porcijas daržovių. Tai gali būti žalios daržovės, virtos garuose arba keptos orkaitėje. Daug daržovių mityboje yra susijęs su sumažėjusia rizika susirgti plaučių, storosios žarnos, krūties, gimdos kaklelio, stemplės, skrandžio, šlapimo pūslės, kasos ir kiaušidžių vėžiu. Pačios naudingiausios daržovės yra tos, kurių spalvos ryškiausios – brokoliai, kopūstai, morkos, pomidorai, lapiniai žalumynai.
Kasdien daryti mankštą, nes mankšta gali smarkiai sulėtinti senėjimą. Kasdienė mankšta taip pat gerina regėjimą, kraujospūdį, mažina cholesterolio kiekį, gerina kaulų stiprumą.
Labai svarbu taip pat yra geras miegas. Jeigu turite miego sutrikimų ir negalite gerai išsimiegoti, tuomet Jums reikia atlikti jogos ar meditacijos pratimus. Miegą pagerina ir nesunkus užkandis prieš miegą.
Leiskite savo kūnui ir sielai pailsėti. Per didelis darbo tempas gali ne juokais nualinti, todėl būtina leisti sau pailsėti, kad kūnas galėtų pailsėti ir atsitiesti, tik tokiu atveju bus geresnis darbo našumas ir rezultatai. Nuovargis, depresija, sumažėjęs entuziazmas, apatiška nuotaika – yra pervargimo požymiai. Darbotvarkės suskirstymas taip, kad tarp darbų būtų įterptos ir poilsio pertraukėlės, gali padėti atsikratyti visų šių nereikalingų, gyventi trukdančių blogybių.
Tinkama aplinka ir tinkami draugai – taip pat prisideda prie bendros sveikatos būklės. Galima visus išvardintus dalykus daryti tinkamai, tačiau, jeigu bendraujama yra su žmonėmis, kurių įpročiai nėra sveiki, tuomet viskas gali sugriūti. Patys sveikiausi žmonės yra tie, kurie bendrauja tik su sveiką gyvenimo būdą propaguojančiais žmonėmis.