5 patarimai kaip pagerinti psichinę sveikatą

Todėl žmogus turi savimi rūpintis, kad tų ligų būtų kuo mažiau. Pats žmogus be papildomų išlaidų gali rūpintis ir prižiūrėti savo tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Tereikia šiek tiek pastangų ir didelio noro. Dalinamės su Jumis keliais patarimais, kurių laikantis, sutvirtinsite savo psichinę sveikatą.
Gerkite daugiau vandens ir venkite pasaldintų gėrimų. Kadangi žmogaus kūną pirmiausia sudaro vanduo, labai svarbu yra išlaikyti hidrataciją. Tai labai padeda psichinei žmogaus sveikatai. Vanduo yra gryniausia hidratacijos forma ir ji visiškai nieko nekainuoja. Hidratacijos išlaikymas padeda organizmo ląstelėms efektyviau veikti. Saldinti gėrimai kenkia ne tik Jūsų dantims, svoriui, bet ir biudžetui.
Reguliarūs pratimai. Nebūtina tapti sporto klubo nariu, užtenka kasdien pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu. Jeigu oras blogas, galima nueiti pasivaikščioti į prekybos centrą arba atlikti pratimus namuose.
Valgyti daugiau daržovių ir vaisių, mažiau – greito maisto. Yra senas gerai žinomas posakis – „Jūs esate tai, ką Jūs valgote“. Šis posakis tiksliai nusako, kad tai ką valgome tiesiogiai yra susiję su mūsų psichine sveikata, būsena. Daržovėse ir vaisiuose yra natūralių vitaminų ir mineralų, kurių reikia Jūsų kūnui, kad jis normaliai funkcionuotų. Geriau užkandžiui rinktis obuolį, nei traškučių maišelį, morką – vietoj fri bulvyčių.
Gerai išsimiegokite. Geras miegas ir pastovus jo rėžimas leidžia organizmui atkurti save, atsinaujina ląstelės, pailsi smegenys. Užtenka 7 ar 8 valandų nakties miego, kad organizmas pilnai atsigautų.
Plaukite rankas. Dauguma virusų plinta prisilietimais. Sveikas žmogus prisiliesdamas prie bet ko: durų staktos, ploviklio, fontano ar bet kokio kito daikto, kurį prieš tai lietė sergantis žmogus, gali iš karto užsikrėsti taip pat, jeigu iš kart palietęs tą daiktą ir nenusiplovęs rankų, jis su ta ranka ims maistą, jį valgys ar lies savo veidą. Paprasčiausia išeitis kaip to išvengti būtų – rankų plovimas po tokių prisilietimų kontaktavimų. Nebūtina jų plauti nuolat vos kažką palietus, užtenka nusiplauti jas prieš valgį ir po to, kai pasinaudojate tualetu.
Šiais keliais patarimais kaip pagerinti savo sveikatą, gali naudotis bet kuris žmogus, nes tai nieko nekainuoja, nereikalauja laiko ir yra visiškai paprasti. Tereikia nepamiršti kelių taisyklių ir Jūsų gyvenimas taps šviesesnis.