Vandens ženklas ant fotografų nuotraukų

Šioje socialinės erdvės paveiktoje visuomenėje, išorė, pristatymas – yra svarbiau už bet ką. Tačiau vandens ženklas taip pat gali būti ir blaškantis dėmesį ir tai gali nepatikti nuotraukų žiūrėtojams. Jie gali atmesti nuotrauką vos tik pamatę fotografo vandens ženklą, kas yra pati blogiausia nuotraukos žiūrovų ir galbūt potencialių klientų reakcija.
Vandens ženklai yra nemokama reklama fotografui. Dauguma vandens ženklų yra sukurti, atsižvelgiant į fotografo „brendą“ arba internetinį puslapį. Tai reiškia, kad kai fotografo nuotraukas mato kiti, jie taip pat mato ir fotografo logotipą arba internetinės svetainės pavadinimą. Todėl nuotrauka susidomėjusius, lengvai gali nukreipti pas nuotraukos autorių, t. y. fotografas gauna potencialius klientus – dėka savo uždėto vandens ženklo. Tačiau fotografo nuotraukų naudojimas gali taip pat būti ir apribotas būtent dėl uždėtų vandens ženklų. Kadangi nuotrauka bus paženklinta vandens ženklu, ji bus mažiau naudojama arba išvis nenaudojama įvairiuose tinklaraščiuose, svetainėse, kurie galėtų nuotraukų peržiūroms sukelti papildomą srautą.
Vandens ženklai ant nuotraukų apsaugo nuo vagysčių. Tai yra būdas užkirsti kelią meno vagystei. Kad ir kur beatsidurtų fotografo nuotrauka, vandens ženklas bus kartu su ja. Nors ir yra atvejų kada vandens ženklas fotošopo ar kita programos pagalba yra pašalinamas iš nuotraukos ir nuotrauka yra naudojama kito asmens vardu, tačiau tokių atvejų yra mažuma.
Naudoti ar ne vandens ženklą savo nuotraukose yra kiekvieno fotografo asmeninis pasirinkimas. Tačiau renkantis ar dėti jį, reikia visada pagalvoti, ar vandens ženklas pritrauks klientų ir jo uždėjimas bus naudingas ar atvirkščiai – juos tik atbaidys.