Ką iš tikrųjų reiškia hipoalerginė odos priežiūra ir kosmetika

Mums taip pat buvo įdomu, ką reiškia „hipoalergiškas“, jei jis turi tikrąją prasmę ir kuo produktas yra vertas etiketės. Šiame straipsnyje yra viskas, ką reikia žinoti apie alergiją sukeliančius odos priežiūros ingredientus ir geriausius būdus jų išvengti savo produktuose.

Ką reiškia „hipoalerginis“?
Kosmetikos ir odos priežiūros pramonėje yra tiek daug neapibrėžtų standartų, o „hipoalerginis“ yra tik vienas iš jų. Paprastai dauguma prekės ženklų vartoja terminą„ hipoalergiškas “, norėdami nurodyti, kad produkte yra mažiau ingredientų, kurie, kaip žinoma, gali sukelti alerginę reakciją, pabrėžiama„ mažiau “, nes yra tiek daug žinomų alergenų. Todėl negalima būti tikriems, kad produktas nesukels alerginės reakcijos 100% vyrų ir moterų.

Ar produktai, pažymėti „hipoalerginiais“, yra saugūs?
Deja, ne. Vartotojas niekaip negali būti visiškai tikras, kad produktas, pažymėtas kaip „hipoalergiškas“, nesukels alerginės reakcijos. Yra daugybė ingredientų ir chemikalų, kuriems žmonės turi alergiją, todėl neįmanoma užtikrinti, kad nė vienas iš milijonų vartotojų, galinčių įsigyti produktą, negalėtų būti alergiškas kažkam iš formulės. Geriausias būdas apsisaugoti nuo alerginės reakcijos yra žinoti, kokiems ingredientams esate alergiški ar jautrūs prieš naudojimą, ir visada patikrinkite produktų pakuotes, kad apžvelgtumėte jų ingredientus.

Dažni alergiją sukeliantys odos priežiūros ingredientai
Kadangi alergenai yra tokie asmeniški, yra sunku pasakyti, kurie odos priežiūros produktų ingredientai įprastai gali būti alergenai. Pavyzdys: pagalvokite apie maisto alergiją, žmogus gali būti alergiškas žemės riešutų sviestui, bet ar tai reiškia, kad kiti žmonės turėtų nustoti valgyti žemės riešutų sviestą? Ne, todėl tas pats galioja ir odos priežiūros ingredientams. Pirmiausia reikia nustatyti, ar turite alergiją tam tikriems maisto produktams, augalams ar kitiems natūraliems ingredientams, kuriuos galite gauti per maistą ar kitas aplinkos sąlygas. Nepaisant to, kad alergenai yra kiekvienam žmogui skirtingi, dažnai kvapai eteriniuose aliejuose ar kitur gali būti tie, kurie sukelia Jums alergines reakcijas, todėl turite atkreipti dėmesį į kvapus ir jų ingredientus. Daugeliu atvejų žmogus yra jautrus ne visiems kvapams, o tam tikram cheminių medžiagų pogrupiui. Jei prekės ženklas neišvardina šių alergenų, tai jokiu būdu negalima žinoti, kurie potencialūs kvepalų alergenai yra gaminyje. Tokiu atveju geriausia visiškai vengti produkto, jei žinote, kad esate jautrus kvapams.

Taip pat, bet kuriuo metu galite išvystyti naują alergiją. Galite pabusti rytoj ir turėti naują alergiją, taigi vien tai, kad daugelį metų naudojote vieną ir tą patį produktą be problemų, dar nereiškia, kad jis nėra kaltininkas, bandant išsiaiškinti, kas sukelia jūsų alergijos bėrimą. Pagrindiniai alergenai gali būti parabenai, propilenglikolis, kvapiųjų medžiagų mišinys, kobalto, nikelio, formaldehido / formaldehido išsiskyrimas, akrilatai nagų lake ir daugelis kitų.

Kaip išbandyti naują produktą
Jei įtariate alergiją, geriausia kreiptis į savo dermatologą, kad atliktų pleistro tyrimą, kur galima išskirti pavienius alergenus, sukeliančius reakciją. Jei tai neįmanoma, yra rekomenduoja namuose atlikti asmeninio pleistro testą. Prieš naudodami produktą ant veido, galvos odoje ar kūne, pabandykite išbandyti nedidelį kiekį riešo viduje ar alkūnės vidinėje pusėje. Užtepkite nedidelį kiekį produkto ant vietos ir uždenkite pleistru, patikrinkite tą pateptą sritį po 24–48 valandų, kad pastebėtumėte kokių nors nepageidaujamų reakcijų, tokių kaip nelygumai, paraudimas, perštėjimas ar niežėjimas.

Jei vartotojas kovoja su pažeista, jautria oda, gydytojai dermatologai rekomenduoja atlikti du pagrindinius dalykus: Pirma, bendradarbiaukite su geru dermatologu, kad geriau suprastumėte savo odą ir sukurtumėte būtent Jums pritaikytą odos priežiūrą. Antra, pradėkite atkreipti dėmesį į odos priežiūros produktų sudedamąsias dalis, kad sužinotumėte, kokie ingredientai gali būti tinkami jūsų odai, o kurie – ne. Kiekvieno žmogaus odos alergijos sukėlėjai yra skirtingi bei unikalūs, todėl svarbu tikslingai nustatyti, kurie ingredientai gali būti Jūsų odos alergijos rūpesčiai.