5 fotografų patarimai: kokius drabužius vilkėti fotosesijoje

Vienas iš būdų kaip sėkmingai sutarti su nauju klientu yra jam pateikti rekomendacijas apie tai, kokią aprangą geriausia dėvėti fotosesijoje ir kokios geriau vengti. Klientas, kuris ateina fotografuotis be išankstinių žinių apie aprangą rizikuoja būti nufotografuotas su jam netinkančiais ir nepatinkančiais drabužiais, o fotografui tai tik palengvintų darbą. Žemiau yra keletas pagrindinių aspektų, kuriuos fotografas turėtų patarti naujiems klientams ir taip padėtų jiems atrodyti ir jaustis puikiai fotosesijos metu. Rezultate turėtų gautis išskirtinės nuotraukos bei tvirtas pasitikėjimas tarp kliento ir fotografo, o galbūt net ir lojalumas bei ilgalaikė draugystė.
1. Pasirinkite drabužius su kuriais jaučiatės užtikrintai bei patogiai. Svarbiausia ne tik jaustis laisvai ir nevaržomai, bet ir atrodyti geriausiai kaip tik galite. Pasirinkite aprangą, suteikiančią Jums natūralų įvaizdį bei pasitikėjimą savimi ir leidžiančią laisvai judėti. Kiekvienos aprangos išvaizda ir apipavidalinimas tiesiogiai veikia jūsų nuotaiką ir elgesį fotosesijos metu. Jei per fotosesiją bandote dėvėti aprangą, kuri Jus apriboja ir neatskleidžia Jūsų asmenybės tipo (gali būti netinkamas net ir makiažas bei plaukų stilius), šie veiksniai gali sugadinti galutinį nuotraukų vaizdą. Kitaip tariant, pasirūpinkite, kad atrodytumėte ir jaustumėtės išskirtiniai žemėje ir kad fotoaparatas būtent tai ir užfiksuotų.
2. Nesistenkite išsipuošti. Net jei norite parodyti savo mėgstamiausius drabužių gaminius, galite sau pasidaryti meškos paslaugą pasirinkdami labai išmargintus drabužius su ryškiomis spalvomis. Tą patį galima pasakyti ir apie išvaizdos akcentus: visiškai tinka dėvėti papuošalus ar šalikus, tačiau nusistatykite sau, kiek ir kokius aksesuarus dėsitės – jų spalvą ir dydį. Atminkite, kad nuotrauka skirta užfiksuoti Jus, o ne Jūsų drabužius, mėgstamą firminį logotipą ar sporto komandą.
3. Išbandykite kiekvieną aprangą prieš fotosesiją. Įsitikinkite, kad drabužiai Jums tinka ir puikiai priglunda prie kūno. Paklauskite žmonių kuriais pasitikite nuomonės apie Jūsų aprangą.
4. Prieš fotosesiją tinkamai pasirūpinkite savo apranga. Geriau iš anksto išsilyginkite ir išsiskalbkite drabužius, kad dėmė ant drabužių neįsiamžintų nuotraukose visam laikui.
5. Į fotosesiją atsineškite kelis aprangos variantus. Kuo daugiau aprangos variantų tuo geriau, o ypač jei visi skirtingi.

Fotografas gali paraginti klientus paskambinti ir pasikonsultuoti dėl aprangos arba paprašyti kad ją atsiųstumėte, ir taip galėtų parinkti tinkamiausią variantą būtent Jums. Tai yra dar vienas būdas, kaip fotografas gali susipažinti su savo klientu ir užmegzti šaunius tarpusavio santykius.